CAS 30 - T815-7 6x6.1

DSCN0317

Vozidlo CAS 30 - T815-7 6x6.1 se svojí koncepcí řadí mezi cisterny pro zásah vodou nebo pěnou. Je to speciální vozidlo určené pro provoz na všech komunikacích a v terénu, hmotnostní třída S.

Automobil je postaven na třínápravovém podvozku a je vybaven odstředivým čerpadlem, vodní nádrží a nádrží na pěnidlo. Vozidlo je určeno pro přepravu čtyřčlenné posádky.

Toto vozidlo pořídilo město Proseč v roce 2018. Pořizovací cena toho zcela nového automobilu byla 7,7 milionů korun a bylo pořízeno z prostředků EU z Integrovaregionálníh
operačníhoprogramu a z prostředků města Proseč.

Číst více >>

CAS 15 MB 1222 AF 4x4

mercedes

JSDH Proseč převzala od vedení města „nové“ vozidlo. Již v průběhu roku 2012 probíhali schůzky členů výjezdové jednotky s vedením města Proseč, kde bylo hlavním tématem technický stav dopravního automobilu. Vzhledem ke korozi podvozku bylo rozhodnuto vydat se cestou nákupu jiného staršího vozidla.

Jako zajímavá možnost se nabízelo pořídit starší cisternu ze zahraničí, kde se ceny pohybují v daleko přijatelnějších mezích, technický stav je díky pravidelným servisům na velmi dobré úrovni. V tomto kroku nás utvrdil i Pardubický kraj, který poskytl dotaci na nákup spíše menší CAS.

Dopravní automobil DA12/A31 sloužil v jednotce od roku 2000, kdy bylo bezplatně převedeno z hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Číst více >>

Pojízdná přenosná motorová stříkačka PS 12

pps12

Pojízdná přenosná motorová stříkačka PS 12 je samostatný čerpací agregát, který je uložený v rámě s otočnými držadly na přenášení. Zapotřebí jsou 4 hasiči, kteří ji odnesou ke zdroji vody, kde se žádné vozidlo nedostane. Stříkačku PS 12 je možné přepravovat v jednonápravovém skříňovém přívěse pro PS 12.

Motorová pila Husqarna 365

husquarna55

Je to mechanická pila určená u hasičů především k likvidaci spadlých stromů při nejrůznějších živelných a jiných mimořádných událostech.

Svoji práci však zastane i u požárů při rozebírání konstrukcí, jejich odstraňování a podobně.

Přenosné plovoucí čerpadlo PH-Poseidon 1200 BS

poseidon

Přenosné plovoucí čerpadlo PH-Poseidon 1200 BS je zařízení použitelné u jednotek HZS k doplnění cisternových stříkaček z volných přírodních zdrojů. Dále je možné toto zařízení použít k odčerpávání vody ze zatopených nebo zaplavených prostor.

Zařízení je určeno k čerpání užitkové vody. Čerpá nečistoty do velikosti zrna ca 20mm.