Copyright 2018 - Custom text here

Přetlakový ventilátor PH - VP 450

ventilator

Naše jednotka pořídila díky sponzorskému daru od LESŮ ČR nový přetlakový ventilátor PH - VP 450.

Kompaktní, přenosný a lehce ovladatelný přetlakový ventilátor PH-VP 450 je určen k rychlému odvětrávání zakouřených prostorů při požáru přetlakovým způsobem - pozitivní ventilací. Jeho použití usnadňuje provedení zásahu v hustě zakouřených budovách a snižuje koncentraci škodlivých a výbušných plynů. Přetlakový ventilátor pracuje na principu vytváření pozitivního tlaku v budovách mechanickým způsobem s použitím rotoru-turbíny, která vyrábí silný a směrový vzduchový proud sloužící pro ventilaci prostoru.

Je určen k boji proti dýmu, plynům, vysokým teplotám a k vysoušení.

CAS 15 MB 1222 AF 4x4

mercedes

JSDH Proseč převzala od vedení města „nové“ vozidlo. Již v průběhu roku 2012 probíhali schůzky členů výjezdové jednotky s vedením města Proseč, kde bylo hlavním tématem technický stav dopravního automobilu. Vzhledem ke korozi podvozku bylo rozhodnuto vydat se cestou nákupu jiného staršího vozidla.

Jako zajímavá možnost se nabízelo pořídit starší cisternu ze zahraničí, kde se ceny pohybují v daleko přijatelnějších mezích, technický stav je díky pravidelným servisům na velmi dobré úrovni. V tomto kroku nás utvrdil i Pardubický kraj, který poskytl dotaci na nákup spíše menší CAS.

Dopravní automobil DA12/A31 sloužil v jednotce od roku 2000, kdy bylo bezplatně převedeno z hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Lanový naviják WARN

navijak

Uplynulo teprve 16 dní z roku 2012 a v naší hasičské zbrojnici přibyla nová technika. Stal se jím lanový naviják značky WARN s tažnou silou 49kN (5 tun), který byl z většiny financován ze štědrých sponzorských darů. Naviják na vozidlo CAS32 T815 namontovala firma THT Polička.

Lanový naviják je upevněn na předním nárazníku zásahového vozidla. Slouží k pomoci při vyprošťování popřípadě tažení předmětů a břemen. Poháněn je elektromotorem napájeným z elektrické soustavy vozidla.

Vyprošťovací zařízení Holmatro

holmatro

Naší jednotce se v uplynulých dnech podařilo získat starší vyprošťovací zařízení značky Holmatro, které bude v budoucnu sloužit k řešení mimořádných událostí, zejména dopravních nehod.

Hydraulické vyprošťovací zařízení (HVZ) je souprava nářadí, poháněného tlakovým olejem, sloužící k vyproštění osob z havarovaných automobilů, závalů, násilnému otevírání uzavřených prostor apod.

CAS32 T815 6x6

tatra

Cisternová automobilová stříkačka CAS 32-T 815 navazuje na typ CAS 32-T 148 a svoji koncepcí se řadí mezi těžké požární automobily, určené k hašení vodou i pěnou. Lze ji použít všude tam, kde je vysoké riziko požárního nebezpečí.

Velké objemy nádrží hasebních látek a vysoký výkon čerpacího zařízení, které je vybaveno elektropneumatickým ovládáním, jsou předpokladem rychlé likvidace požárů i při ztížených podmínkách.

CAS 32 tvoří podvozek T 815 PR 2 a požární nástavba, která je rozdělena na trambusovou kabinu čtyřčlenné posádky, ukládací skříně, teplovodní ohřívač, nádrž na vodu a pěnidlo, čerpací zařízení a lafetová proudnice.

SDH Města Proseč

www.sdh-prosec.cz

správce webu: Pavlína Vodičková

e-mail: vodickovapavlina@seznam.cz