Copyright 2019 - Custom text here

CAS 30 - T815-7 6x6.1

DSCN0317

Vozidlo CAS 30 - T815-7 6x6.1 se svojí koncepcí řadí mezi cisterny pro zásah vodou nebo pěnou. Je to speciální vozidlo určené pro provoz na všech komunikacích a v terénu, hmotnostní třída S.

Automobil je postaven na třínápravovém podvozku a je vybaven odstředivým čerpadlem, vodní nádrží a nádrží na pěnidlo. Vozidlo je určeno pro přepravu čtyřčlenné posádky.

Toto vozidlo pořídilo město Proseč v roce 2018. Pořizovací cena toho zcela nového automobilu byla 7,7 milionů korun a bylo pořízeno z prostředků EU z Integrovaregionálníh
operačníhoprogramu a z prostředků města Proseč.

Číst více >>

CAS 15 MB 1222 AF 4x4

mercedes

JSDH Proseč převzala od vedení města „nové“ vozidlo. Již v průběhu roku 2012 probíhali schůzky členů výjezdové jednotky s vedením města Proseč, kde bylo hlavním tématem technický stav dopravního automobilu. Vzhledem ke korozi podvozku bylo rozhodnuto vydat se cestou nákupu jiného staršího vozidla.

Jako zajímavá možnost se nabízelo pořídit starší cisternu ze zahraničí, kde se ceny pohybují v daleko přijatelnějších mezích, technický stav je díky pravidelným servisům na velmi dobré úrovni. V tomto kroku nás utvrdil i Pardubický kraj, který poskytl dotaci na nákup spíše menší CAS.

Dopravní automobil DA12/A31 sloužil v jednotce od roku 2000, kdy bylo bezplatně převedeno z hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Číst více >>

Přenosné plovoucí čerpadlo PH-Poseidon 1200 BS

poseidon

Přenosné plovoucí čerpadlo PH-Poseidon 1200 BS je zařízení použitelné u jednotek HZS k doplnění cisternových stříkaček z volných přírodních zdrojů. Dále je možné toto zařízení použít k odčerpávání vody ze zatopených nebo zaplavených prostor.

Zařízení je určeno k čerpání užitkové vody. Čerpá nečistoty do velikosti zrna ca 20mm.

Motorová pila Husqarna 365

husquarna55

Je to mechanická pila určená u hasičů především k likvidaci spadlých stromů při nejrůznějších živelných a jiných mimořádných událostech.

Svoji práci však zastane i u požárů při rozebírání konstrukcí, jejich odstraňování a podobně.

Ponorné kalové čerpadlo HCP GF

cerpadlo HCP

Přenosná ponorná čerpadla řady GF jsou speciální průmyslová čerpadla vybavená řezacím zařízením, určená k čerpání odpadních vod s obsahem dlouhovláknitých látek a předmětů.

Nacházejí velmi široké uplatnění všude tam, kde se do splaškové kanalizace dostanou i předměty, které rozdrtí řezák čerpadla. Především v komerčních objektech, průmyslových závodech, nemocnicích, činžovních i rodinných domech, rekreačních zařízeních i hotelích, kanalizačních systémech parků, systémech ležících pod úrovní gravitační kanalizace a v tlakových odpadních systémech.

SDH Města Proseč

www.sdh-prosec.cz

správce webu: Pavlína Vodičková

e-mail: vodickovapavlina@seznam.cz